En Güzel Nişan Makyajı Nasıl Yapılır?

En Güzel Nişan Makyajı Nasıl Yapılır?

Evde nişan makyajı meydana getirecek olanlar dikkat! Nişanı yaklaşan, nişan makyajı önerisi arayanlar için mükemmel bir makyaj dosyası hazırladık!

Nişan makyaj modelleri arıyorsan Makyajtrends.Com editörlerinin elinde güvendesin! Senin için mütevazı, organik ve bir o kadar da dikkat çekici nişan makyajı modelleriyle karşındayız. ‘Nişan makyajı nasıl yapılır?’ sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilirsin. Porselen makyaj kadar kalıcı ve etkili makyaj modellerini evde kendin de yapabilirsin. Nasıl mı? İşte başlıyoruz!

Gözeneklerini gizle

Nişan makyajının kusursuz görünmesini istiyorsan makyaja başlamadan önce cildini hazırlamalısın. Hayatının en önemli gecelerinden biri olacak nişan gününde gözeneklerinin belirgin olmasını istemezsin, değil mi?

Özellikle yoğun ten makyajı yaptığın günlerde gözeneklerin normalden daha belirgin olur. Bu durumun önüne geçmek için mutlaka gözenek gizleyici makyaj bazı kullanmalısın. Maybelline New York Face Studio Prime Gözenek Gizleyici Baz sayesinde gözeneklerini görünmez yapabilirsin. Önce cildini temizle, nemlendiricini uygula. Sonrasında gözenek küçültücü bazını sür. Dakikalar içinde gözeneklerin küçülecek ve fondöteninin üzerinde belli olmayacaktır. Böylece porselen ten makyajı için ilk adımı atmış olacaksın

Nişan makyajı için fondöten seçimi

Evde porselen makyaj yapmak için kalıcılığı yüksek ve cildini kusursuz gösterecek bir fondöten kullanmaya ne dersin?

Maybelline New York Super Stay Fondöten bizim özel günlerde kullandığımız favori fondötenlerimizden biri. 24 saat kapatıcı etkisini koruması, doğal-mat yapısı ve pürüzsüz bitişiyle bizim gönlümüzde Super Stay Fondötenin yeri bir başka! Nişan makyajında kendini riske atmamak, tamamen güvendiğin bir fondötenle pürüzsüz görünüm sağlamak istiyorsan hiç macera aramadan bu fondöteni yüzüne uygulamanı öneririz.

Ten makyajını sabitle 

Nişan makyajının en önemli noktalarından biri makyaj sabitlemektir. Nişan makyajının ten kısmını bitirdikten sonra ne olursa olsun transparan pudra ile sabitleyerek parlamasını önlemelisin.

Maybelline New York Fit Me Transparan Pudra, makyajının parlamasını önleyecek, ten makyajının daha mat ve kalıcı olmasına yardımcı olacak ve en önemlisi nişan makyajının terden veya göz yaşından bozulmamasını sağlayacaktır. Bonus: Bu transparan pudra gözeneklerini daha da gizlemeye yardımcı olacak!

Merak etme, Makyajtrends.Com editörleri nişan gününde başına gelebilecek her türlü duygu değişimi için tedbiri ele almış durumda!

Nişan göz makyajı

Nişan günü göz makyajında naturel ve sade stillere yer vermelisin. Ağır makyajlar nişan gününde senin olduğundan daha büyük görünmene sebep olabilirler. Bunun yerine naturel ve nude göz makyajlarını tercih edebilirsin.

Nişan göz makyajı için önce Maybelline New York Color Tattoo On And On Bronze krem farı göz kapaklarına baz olarak sür. Bu adım yardımıyla göz makyajının kalıcılığını güvence altına alacaksın. Bazının üzerine Maybelline New York The Nudes far paletindeki açık kahverengini al ve göz kapaklarının tam ortasına uygula. Göz kapaklarının kuyruk kısmına doğru daha koyu tonlarda olan kahverengi farını uygula. Temiz far fırçasıyla iki rengi karıştırarak naturel duman göz makyajını tamamla. Göz makyajının ortaya çıkması için Maybelline New York Lash Sensational Waterproof ile kirpiklerini belirginleştir. Nişan, düğün makyajı gibi organizasyonlarda ne olursa olsun waterproof kısaca su geçirmez maskara kullanmalısın. Yukarıda yazdığımız gibi duygu değişimlerine kendini hazırlamalısın 🙂

Yüzünü boyutlandır 

Nişan gününde fotoğraf çekimlerinde kusursuz görünmen için önemli bir tüyomuz var. Allık, kontür ve aydınlatıcı üçlüsünü doğru dengelemelisin.

Yüzünü boyutlandırırken önce kontürle başla. Elmacık kemiklerinin altına, şakaklarına, alın köşelerine ve çene kenarlarına kontür yap. Kontür makyajı için Maybelline New York City Bronzer’ı kullanabilirsin.

Makyajını renklendirmek için Maybelline New York Fit Me allıklardan Rose rengini elmacık kemiklerinin tam üzerinden altına doğru uygula. Allığını yuvarlak uçlu allık fırçasıyla iyice dağıtarak daha naturel ve canlı görüneceksin.

Nişan makyajının aydınlık ve ışıl ışıl görünmesi çok önemlidir. Aydınlatıcı modasını nişan makyajına taşımak için Maybelline New York Master Chrome Molten Rose Gold kullanmalısın. Aydınlatıcını kaş üzerine, göz kenarından elmacık kemiklerine doğru C şeklinde ve burun ucuna uygula. Dudaklarının üzerine de aydınlatıcı sürerek dudaklarının daha dolgun gösterebilirsin.

Nişan makyajında ruj seçimi

Nişan makyajında tıpkı göz makyajın gibi dudaklarında da sadece ve nude renklere öncelik vermelisin. Evde nişan makyajında risk almamak ve fotoğraflarda zarif görünmek için açık pembe, nude gibi sade ruj renklerini tercih edebilirsin.

Bizim nişan makyajı ruj önerimiz kesinlikle Maybelline New York Super Stay Matte Ink Unnudes 65 Seductress rengi. Sıcak alt tonlu nude rengi her ten rengine yakışan mat rujlardan.Ruj rengi kadar seçeceğin mat rujun yapısı da çok önemli. Stay Matte Ink serisinin uzun saatler kalıcı yapısı, ultra mat formu ve renk skalası sayesinde nişan makyajı için önereceğimiz mat rujlar arasında ilk sırada yer alıyor.

Nişan makyajını sabitle

Nişan makyajını yaptın…harika görünüyorsun! Peki, gün boyu bu makyajını nasıl koruyacaksın? Yemek yedikten, dans ettikten sonra makyajının ilk anki kadar taze, canlı ve pürüzsüz görünmesi için makyaj sabitleme spreyi ile tanışmalısın.

Maybelline New York Lasting Fix Sprey makyajının uzun süre mat görünmesine ve bozulmamasına yardımcı olacak. Makyajını bitirdikten sonra makyaj sabitleme spreyini sık ve güzelliğinin keyfini çıkarmaya başla! Günün prensesi sensin ve güzel göründüğüne çok çok eminiz!

 Leave a Reply

Your email address will not be published.

*
*
*