Evde gelin makyajı nasıl yapılır?

Evde gelin makyajı nasıl yapılır?

Makyaj konusunda kimseye güvenmiyorum diyorsanız, düğün hazırlığınızda size bolca vakit kazandırmak için gelin makyajı evde nasıl yapılır araştırdık…

Bütün kadınların hayali olan o gün geldi çattıysa, düğüne saatler kaldı ve makyajınız dışında başınızda bir çok iş varsa, önceliğiniz düğünün en güzel kadını olmaksa, saatler süren gelin makyajını evde kendiniz de yaparak bolca zaman kazanabilirsiniz.

Makyajınız dışında oluşan aksaklıklarla daha çok ilgilenebilmeniz için, birazda olsa stresinizi azaltmanız için sizin için evde nasıl gelin makyajı yapılır araştırdık ve bulduk…

Evde gelin makyajı nasıl yapılır?

1.Adım:

Tüm suratımıza makyaj bazını uygulamakla başlayalım. Bu hem fondötenimizin daha uzun süreli kalması için bir zemin hazırlayacak hem de suratımızda ki kusurları kapatmamızda daha faydalı olacaktır. Makyaj bazımızın aydınlatıcı özelliğinin olmaması fotoğraf çekimlerinde suratımızın çok parlamaması için önemlidir. Aksi halde cildimiz olduğundan daha beyaz gözükebilir.

2. Adım:

Makyaj bazımızı uyguladıktan sonra fondötenimizi sürerek devam edelim. Fondöteni ince bir tabaka halinde sürmemiz makyajımızın hem kusursuz hem de çok abartı olarak görünmemesinde yardımcı olur.
Daha doğal görünümlü bir gelin makyajımızın olmasını istiyorsak makyajımızı gün ışığında yapmamız çok önemlidir, ışık yansımaları her şekilde farklı olduğundan kaynaklı fazla veya az sürdüğümüz makyaj malzemeleri bize yetersiz gelebilir. Fondötenimizi çene ve boynumuza da uygulamayı unutmayalım.

 3. Adım:

Ekstra olarak kapatıcı kullanma ihtiyacımız varsa, göz altlarımıza, burun çevremizdeki kızarıklıklarımıza veya herhangi bir kusurumuzu gizlemek için kapatıcı kullanalım.

 4. Adım:

Büyük bir pudra fırçasıyla, T bölgemize hafifçe pudra uygulayalım. Uyguladığımız pudra, makyajımızı sabitler ve cildimizi pürüzsüzleştirir.

 5. Adım:

Şimdi ise sıra makyajımızın en dikkat çekici noktası yani gözlerimizde. Göz kapaklarımıza bir göz bazı uygulayarak kullanacağımız farın rengini daha iyi vermesini ve daha kalıcı olmasını sağlayalım.
Göz kapaklarımıza kremsi bir renk sürerek başlayalım. Ardından daha açık bir rengi, dilersek beyaz bir farı kaşımızın altına sürelim. Unutmayalım ki kaşın altına sürülen far kaşı daha yüksekte gösterir. Göz kapağımıza sürdüğümüzden daha açık tonda bir farı katlanma noktamızdan kaş kemiğine kadar dağıtalım. Son olarak koyu tonda bir göz farını katlanma noktamıza ve alt kirpiklerimizin altına uygulayalım. İyi bir şekilde dağıtılmış far gözlerinizde buğulu makyaj havası katacak ve gözlerimizi kusursuz gösterecektir.

 6.Adım: 

Siyah veya koyu kahverengi, suya dayanıklı bir göz kalemi seçerek üst ve alt kirpik çizgimiz boyunca kirpik diplerimize uygulayalım. Göz kaleminden sonra kaşlarımızı da doldurmamız makyajımızı daha dikkat çekici bir hale getirecektir.

 7.Adım:

Göz makyajımıza son dokunuş olarak kirpik kıvırıcımızı ısıtalım ve kirpiklerimize dikkatli bir şekilde uygulayalım. Suya dayanıklı bir rimel kullanmamız gün boyunca rimelimizin akmaması için çok önemli bir unsurdur.

 8. Adım: 

Elmacık kemiklerimizin altına ve şakaklarımıza bronzer uygulayalım. Daha sonrasında ise yanaklarımızı renklendirmek için cilt tonumuza uygun bir allık kullanalım.

 9.Adım:

Son adım olarak dudaklarımızın daha dolgun ve rujumuzun daha kusursuz gözükmesi için dudaklarımıza dudak kalemi ile çerçeveleyelim. Daha sonra rujumuzu çerçevenin içerisine uygulayalım. Makyaj tonlarımıza ve gelinliğimize uyumlu bir ruj tonu seçmemiz makyajımızı daha kusursuz kılacaktır.

İşte düğünün en kusursuz ve güzel kadını olmak bu kadar basit! Kusursuz bir gelin olmanın keyfini çıkarın, bugün sizin gününüz…Leave a Reply

Your email address will not be published.

*
*
*