Koyu Yeşil Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Zümrüt tonlarında, koyu yeşil dumanlı göz makyajları bu kışın favori görünümleri arasında. Mücevher tonlarının sık sık makyaj trendleri içinde yükselişe geçtiğini düşünürsek, koyu yeşil dumanlı göz makyajının iyi mi yapıldığını anlatmanın tam zamanı!

Göz makyajında, özellikle de dumanlı görünümlerde yalnız siyah ve kahverengi kullanılacak diye bir şart doğal ki de yok! Süre süre, farklı renkler katarak da göz alıcı bir göz makyajı elde edebilirsin. Biz de L’Oréal Paris’in Isabel Marant makyaj koleksiyonundaki Smoke far paletinden esin alarak, koyu yeşil tonlarda dumanlı göz makyajı oluşturmaya koyulduk!

Koyu Yeşil Dumanlı Göz Makyajı

Dumanlı göz makyajında mücevher tonlarını kullanmak son zamanlarda çok sık karşımıza çıkan bir makyaj trendi oldu. L’Oréal Paris’in Isabel Marant ile birlikte hazırladığı makyaj koleksiyonundaki Smoke far paleti, tam da böyle bir makyaj için düşünülmüş. Paletin içerisindeki göz alıcı metalik koyu yeşil far ve mat siyah far, dumanlı ve çekici bir göz makyajı için bir harika!

L’Oréal Paris X Isabel Marant koleksiyonundaki Smoke far paleti, pigmentasyon olarak son derece başarılı, tek seferde rengini veriyor. Far fırçasıyla uygulandığı benzer biçimde parmaklarla uygulandığında da çok doğal ve yoğun bir tesir veriyor. Işıltılı, metalik farları parmakla uygulamayı her süre sevdiğimiz için, paletteki yeşil tonu göz kapağımıza uyguluyoruz. Yoğunluğunu istediğimiz benzer biçimde artırabildiğimiz için bu paleti dumanlı göz makyajlarında kullanmayı çok seviyoruz!

Dumanlı etkiyi artırmak ve gözlere derinlik vermek için Smoke paletteki siyah farı da gözlerimizin dış köşesine uyguluyoruz. Dumanlı etkiyi iyice çekici bir hale getirmek için de son adımda yeşil farı alt kirpik diplerimize uyguluyoruz.

Zümrüt tonunun dozunu artır!

Eğer göz makyajındaki bu zümrüt yeşili etkiyi sevdiysen, yeşil renkli bir göz kalemi ile dozunu artırabilirsin. L’Oréal Paris’in Infaillible Gel Crayon göz kalemlerinden 17 Christmas Day, tam bu makyaja yakışacak tonda bir yeşil. Suya dayanıklı ve yoğun pigmentasyonlu olduğu için göz içine uyguladığında gün boyu akmadığını ve bulaşmadığını göreceksin. Bu görünümü özellikle yılbaşı makyajında denemeni öneriyoruz!

Hacimli ve kıvrık kirpikler

Dumanlı göz makyajlarının olmazsa olmazı ise hacimli ve kıvrık kirpik görünümü. Bunun için hangi maskarayı kullanacağımızı bizce tahmin ediyorsundur! L’Oréal Paris’in kirpik liftingi etkili mükemmel maskarası Unlimited’dan başkası düşünülemezdi. Bu maskaranın kirpiklerimize verdiği kıvrık, kalkık ve hacimli etkiyi çok seviyoruz!

 Leave a Reply

Your email address will not be published.

*
*
*